Wakacje 2013 – zajawka

Podczas wakacji w 2013 roku nasza czteroosobowa rodzina przejechała ponad 2100 km po ciekawych zakątkach naszego kraju. Spaliśmy w 10 różnych miejscach (w tym 2 noce w pruskich koszarach na terenie Twierdzy Boyen). Zwiedzaliśmy: zamki, bunkry, parki narodowe, miejsca historyczne i ciekawe miasta. Zajęło nam to 17 dni.

bunkier wbunkry.pl

Odwiedziliśmy między innymi:

Białystok, Narwiański PN, Wigierski PN, Wigry, Ateny, Twierdzę Boyen w Giżycku, Mamerki, Lidzbark Warmiński, Elbląg, Frombork, Malbork, Gdynię, Gdańsk, Twierdzę Wisłoujście, okolice Jeziora Żarnowieckiego i Bydgoszcz.

Twierdza Boyen wbunkry.pl

Podróżowaliśmy: samochodem, piechotą, tratwami, rowerem wodnym, promem, tramwajem, meleksem, Szybką Koleją Miejską, tramwajem wodnym i statkiem – Czarną Perłą.

tratwa na Nawi wbunkry.pl

Mimo noclegów w „cywilizowanych warunkach” była to bardzo wyczerpująca wyprawa. Ostatnie dni spędziliśmy odpoczywając na bałtyckich plażach. Chłopcy okazali się bardzo dzielni i wytrzymywali bardzo dużo. Ale dzięki temu doświadczyli różnych atrakcji: od tratw na rozlewisku Narwi, poprzez interaktywne wystawy w siedzibie Wigierskiego PN, po rejs Czarną Perłą na Westerplatte i załadowanie działa w Twierdzy Wisłoujście.

ORP Błyskawica wbunkry.pl