Dni Fantastyki 2019 – nasza prelekcja we Wrocławiu

Dni Fantastyki 2019

Zapraszamy na prelekcję podczas Dni Fantastyki 2019!

Położenie i historia naszego kraju spowodowały, że w granicach współczesnej Polski znajduje się kilkanaście tysięcy różnych obiektów militarnych.

Zamki, twierdze, schrony, bunkry, mury obronne, kompletne zespoły fortyfikacyjne i samotne opuszczone ruiny. Te atrakcje pobudzają wyobraźnię osób związanych amatorsko i zawodowo z literaturą postapo. Zafascynowani fenomenem uniwersum METRA, S.T.A.L.K.E.R.a lub Kompleksu 7215 poszukują ciekawych lokalizacji dla własnych opowiadań.

Swoimi doświadczeniami w eksplorowaniu warszawskiego metra podczas pracy nad „Upadłą Świątynią” podzieli się dziennikarka i pisarka Dominika Węcławek. Wspólnie z Krystianem Manieckim, autorem serwisu wbunkry.pl przedstawią ciekawe i mało znanych obiekty militarne na terenie Polski.

Mieszkańców Wrocławia i okolic zapraszamy w dniu 5 lipca 2019 na Dni Fantastyki do zamku w Leśnicy. Start: 19:00

Notatka ze strony wydarzenia:

[PRELEKCJA] „Bunkry do wynajęcia, czyli gdzie umieścić bohaterów postapo, gdy Metro już zajęte, a R.J.Szmidt wszedł do Riese”.

Prowadzący: Dominika Węcławek, Krystian Maniecki

Rozpoczęcie: 19:00

Czas trwania: 55 minut

Sala: III Piętro – 302

Opis: Dziennikarka i pisarka Dominika Węcławek wraz z Krystianem Manieckim, autorem serwisu wbunkry.pl zabiorą gości DF w podróż po ciekawych i mało znanych obiektach militarnych na terenie Polski.

Serdecznie zapraszamy!