Twierdza Boyen – Giżycko

Wyprawa wakacyjna w 2013 roku obfitowała w wiele atrakcji. Jedną z nich były niewątpliwie noclegi w Twierdzy Boyen i wielogodzinne, kilkuetapowe zwiedzanie obiektu.

wbunkry nocleg w twierdzy Boyen

W lipcu 2013 roku schronisko młodzieżowe na terenie twierdzy nie było szczególnie oblegane. Dlatego mieliśmy do własnej dyspozycji 12-osobowy pokój przez dwa dni. Spokój zakłócił tylko koncert w amfiteatrze w pobliżu twierdzy, a zwłaszcza członkowie zespołu, który nocował po koncercie w naszym budynku 😉
10 lat wcześniej zwiedzaliśmy ten obiekt podczas szalonej wyprawy po Polsce Skodą 105. I wtedy również spaliśmy w koszarach schroniska.

wbunkry twierdza boyen korytarz

Pogoda nas nie rozpieszczała. Padało przez cały czas pobytu z niewielkimi tylko przejaśnieniami. Nie przeszkadzało nam to w zwiedzaniu twierdzy i okolicznych atrakcji (Mamerki, śluza itp.). Dodatkowo podczas naszego pobytu na terenie twierdzy zawitał rajd starych samochodów. Mieliśmy okazję podziwiać zabytki techniki motoryzacyjnej.

wbunkry twierdza boyen samochody

Krążąc po twierdzy Boyen dotarliśmy do najważniejszych elementów tej fortyfikacji, zarówno najstarszych, jak i tych najmłodszych. Bastiony: Leopold, Ludwig, Hermann, Recht (Prawo), Schwert (Miecz) i Licht (Światło).

twierdza Boyen wbunkry.pl

Nasza druga wizyta w Giżycku była bardzo owocna. Rejon ten jednak jest tak bogaty w różnego typu budowle fortyfikacyjne, że na pewno zjawimy się tam jeszcze nie raz.

wbunkry twierdza Boyen

 

=== MAPKA DOJAZDOWA ===